Diskuzní fórum

Datum: 02.03.2018

Vložil: Patrik

Titulek: Re: Re: Re: Re: Snůška 11 vajec u šedokřídlé

Tak celkem snesla samička 17 vajec,pravidelně každý druhý den
Ty poslední snesené jsem jí už nevyhazoval,takže seděla na 10-ti. (to abychom se srovnali s těmi Turky,jak tady píše Martin S.) :D. Dneska má v budce 5 vylíhnutých mláďat a 5 vajec.

Datum: 04.03.2018

Vložil: Dan V.

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Snůška 11 vajec u šedokřídlé

Tak i to je moc pěkné i tak bude mít co dělat. Po tolika vejcích bych přidával do vody nějaký přípravek na doplnění vápníku.

Datum: 06.03.2018

Vložil: Patrik

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Snůška 11 vajec u šedokřídlé

Mám připravený Calci lux do vody na pití, jen si nejsem jistý,jestli je to vhodný podávat teď,když krmí mladé.

Datum: 11.03.2018

Vložil: Klasik

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Snůška 11 vajec u šedokřídlé

Právě při odchovu mladých je vhodné (důležité) právě Calci lux přidávat pokud možno co nejčastěji (denně) k vůli vytvoření silné a pevné kostry.

Datum: 19.02.2018

Vložil: Martin S.

Titulek: Re: Snůška 11 vajec u šedokřídlé

V Turecku nedávno měli odchov +é mladých v budce.

Datum: 21.02.2018

Vložil: Martin S.

Titulek: Re: Re: Snůška 11 vajec u šedokřídlé

Omlouvám se - 10 mladých.

Datum: 01.02.2018

Vložil: Ivan

Titulek: Hniezdenie Forpus

Dobry den...
Chcem sa opytat chovatelov ci su nejake specialne krmiva alebo nieco co ich povzbudi zahniezdit? okrem vseoecne znamich veci,.. uz niekolko mesiacov sa paria su cast v bdke ale znaska nieje...dakujem

Datum: 01.02.2018

Vložil: M.K.

Titulek: Re: Hniezdenie Forpus

Dobrý den, většinou (90%),mi papoušíčci zahnízdí při podávání máčené směsi (DN68), s přídavkem trocha zeleniny a jablka,které jim nejemno nasekám. Toto činí asi 1/3 denní dávky krmiva. Jinak krmím suchou směsí pro Forpusy od Prestige (bez jejího nařeďování dalšími semeny). O speciálních krmivech,které by je nějak "nabudily" opravdu nevím, myslím že neexistují. Měl jsem také pár,který se pářil téměř denně asi rok a samice nikdy nesnesla jediné vejce. Prý se to někdy u Forpusů stává. Můžete zkusit vyměnit samici,příp.samce. Ať se daří.

Datum: 02.02.2018

Vložil: Ivan

Titulek: Re: Re: Hniezdenie Forpus

Dakujemza radu a kde najdem aspon ne nete tu zmes? podla toho nazvu to neviem naist dn68 dakujem

Datum: 02.02.2018

Vložil: bis

Titulek: Re: Re: Re: Hniezdenie Forpus

deli nature č.68

Datum: 05.01.2018

Vložil: Patrik

Titulek: Odčervování Papoušíčků ..?

Dobrý den, chci se zeptat, jestli preventivně provádíte odčervovací kůry u papoušíčků a příp. jak často a jakým přípravkem? Je vhodný S76 ? Stačí příp. podat jednorázově,nebo se podání opakuje např. ve dvou po sobě jdoucích dnech ?? děkuji za odpověď.

Datum: 09.01.2018

Vložil: Martin S.

Titulek: Re: Odčervování Papoušíčků ..?

Papoušíčky jsem nikdy neodčervoval! A to je mívám v létě i ve výletech. Nevím, kde je chováte, kde by se mohli nakazit. Snad jen pokud byste je držel pohromadě s "Austrálií" (neofémy, bourci, zpěvaví - ale to nepředpokládám) by hrozilo nebezpečí nakažení, jinak skutečně nevím, proč odčervovat. V každém případě - máte-li podezření, ptáci jsou hubení atd., pošlete vzorek trusu na rozbor a teprve pak to řešte.

Datum: 15.01.2018

Vložil: Dan V.

Titulek: Re: Odčervování Papoušíčků ..?

S76 je určitě dobrý přípravek,pokud se rozhodnete odčervovat,tak určitě alespoň dva dny po sobě a po týdnu opakovat. Já jednou ročně odčervuji,ale to jen proto, že je mám v jedné místnosti s agapornisama. Jinak jak píše pan Martin nejdříve bych udělal rozbor pokud máte nějaké problémy a pak bych to řešil.

Datum: 17.12.2017

Vložil: Lukáš

Titulek: Papoušíček

Koupím pár přírodních papoušíčků. Děkuji za nabídky, Lukáš

Datum: 18.12.2017

Vložil: K.S.

Titulek: Re: Papoušíček

Být Vámi tak spíše zkusím oslovit přímo chovatele a vybrat si tak toho, který chová co potřebujete a kterého máte v dosahu. Adresář máte přímo zde https://www.forpus-klub.cz/clenove-forpus-klubu/

Datum: 09.12.2017

Vložil: M.K.

Titulek: Papoušíčci v tyrkysové mutaci

Dobrý den, nevíte,jaká je současná situace s odchovem PŠ v tyrkysové mutaci? Jediné,co jsem dohledal na netu je,že v r.2015 měli být údajně importováni z USA do Evropy. Odchovává je již někdo v ČR? A jaká je příp. jejich cena? Díky za odpověď.

Datum: 13.12.2017

Vložil: forpus 13 PH

Titulek: Re: Papoušíčci v tyrkysové mutaci

Dobrý deň. Na jesennej burze v Zwolle som sa stretol s Jeanom-Pierom Haccourtom, ktorý má mutáciu PŠ Turquoise. Viac info na : forpus-mutations.skyrock.com, alebo na facebooku: Jean-Pierre Haccourt.
Kontaktovať je ho možné : francúzsky, nemecky, alebo anglicky.

forpus 13 PH

Datum: 19.12.2017

Vložil: Martin S.

Titulek: Re: Papoušíčci v tyrkysové mutaci

Tyrkysové papoušíčky odchovává v Evropě už několik chovatelů. Není asi až takový problém je sehnat, tedy až na cenu. Heterozygotní tyrkys (modrý tyrkys) je tak za 500 euro, kombinace s jinými barvami, homozygotní tyrkys (pravý) 700 a více euro.

Datum: 01.12.2017

Vložil: Patrik

Titulek: Napadání mláďat PŠ rodiči

Dobrý den, zajímalo by mne,jak kdo řeší problémy s napadáním mláďat,která opouští budku,jejich rodiči. Ze tří párů co mi odchovávají,není ani jeden bezproblémový,co se výše uvedeného týká. Oddělit mladé, když ještě neumí sami přijímat potravu mi nepřijde jako dobré řešení a nechat je napadat a štípat, to se mi taky moc nelíbí..... díky za reakce.

Datum: 02.12.2017

Vložil: K.S.

Titulek: Re: Napadání mláďat PŠ rodiči

Dobrý den. U mě to byl vždy samec kdo napadal mláďata. Ručně jsem je dokrmil, případně pomohlo oddělit samce. Kdysi si pár u kterého samec opakovaně zabíjel mláďata koupil kamarád a dal je do venkovní voliéry 2x1x2 metry a tam byl odchov bez problémů. Dával tam hojně větve, papoušíčky tam sice člověk musel hledat, ale odchov byl úspěšný.

Záznamy: 81 - 100 ze 1263
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Přidat nový příspěvek