Diskuzní fórum

Datum: 29.08.2018

Vložil: K.S.

Titulek: Re: Nepřetržité hnízdění

Dobrý den. Je to zbytečně vysilující, nenechal bych už ani tři hnízda, ptáků je stejně přetlak. Dvě hnízda max. a pauza.

Datum: 03.08.2018

Vložil: Jana

Titulek: Cena mauve

Dobrý den, prosím za kolik se dá běžně sehnat mládě v barvě mauve?

Datum: 22.08.2018

Vložil: David

Titulek: Re: Cena mauve

Viz rubrika "Doporučené ceny forpus". Kolik jste ochotná dát za něj Vy?

Datum: 15.06.2018

Vložil: RobertPef

Titulek: generous resource Jarle Thorsen itel

quality website Jarle Thorsen Swietokrzyskie

Datum: 15.05.2018

Vložil: Zuzana

Titulek: vyvinuté plody ale nevyliahnuté

dobrý, deň chcela som sa spýtať, moja para forpusov zniesla 6 vajíčok, z toho boli 4 úplne vyvinuté ale nevyliahli sa zaujímalo by ma prečo ? je to tím že samička sa nechodí kúpať ? že mali malo vlhkosti ? ďakujem za odpoveď.

Datum: 18.05.2018

Vložil: K.S.

Titulek: Re: vyvinuté plody ale nevyliahnuté

Dobrý den.
To Vám bohužel nikdo přesně neřekne, jen tak, v čem byl problém. Je třeba dát ty nevylíhnuté zárodky na pitvu.

Datum: 28.03.2018

Vložil: Monika Melicharová

Titulek: Dotaz

Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli by mi někdo dovedl poradit. Máme dvouletého samečka papoušíčka šedokřídlého od pana Smrčka. Ze začátku byl naprosto bez problému, často lítal venku, mazlík. Poslední dobou ale začal být agresivní. V jeho blízkosti se nesmí objevit nic plastového (láhve, cokoli igelitového, koš na odpadky...). Jakmile se k něčemu přiblíží, začne to klovat a úplně blázní. Ze začátku nám to přišlo vtipné, ale bohužel se to stupňuje. Snažím se vše zakrývat, ale bohužel si nemůžeme ani nalít pití. Když se přiblížíme k lahvi, začne na nás nalétat, klovat nás a je agresivní. Musím ho pak chytit do ručníku a dát do klece. Je mi ho líto aby byl stále zavřený, ale na druhou stranu nechci aby nás kloval. Přemýšlela jsem, jestli by ho nezklidnilo pořídit mu kamaráda, nebo samičku. Jestli by ale neútočil i na ní...Nemá s tím někdo zkušenosti, poradí mi někdo co s ním? Děkuji, hezký den M. Melicharová

Datum: 02.07.2018

Vložil: Lenka Staňková

Titulek: Re: Dotaz

Dobrý den, bohužel jsem si Vašeho dotazu všimla až nyní, ale přesto bych toto chování papouška s Vámi ráda prodiskutovala. Já mám totiž obdobný problém s aratingou sluneční. Ten náš akorát útočí na vše látkové. Utěrky, hadry, spodní prádlo atd. Ze začátku, též bez problému, až po nějakém čas začal útočit na hadr a teď už na vše. Téměř s papouchem nelze žehlit prádlo, či ho skládat a následně ho odnést do skříně. Při oblékání se ovšem problém papoušek nemá. Byť máme ptáka většího a do jisté míry by měl mít více inteligence, nezdá se, že by ji měl. Okřikování sice pomůže, ale přesto je vidět jak to s ním cvičí a samozřejmě nás jednou za čas napadne. V našem případě pořízení kamaráda nepřipadá v úvahu, jak kvůli prostoru, tak i proto, že ten náš aratinga je pěkný žárlivec. Loni jsem si ochočila jedno z mláďat andulek a že bude mít aratinga kámoše. Výsledek je ten, že andulák se chce kámošit a aratinga po něm vyjíždí. Nic si sice neudělají, ale kamarádit hold s nikým nehodlá. U vás ta možnost je, stálo by to za zvážení. Pokud koupíte samečkovi společníka, tak by měl nový ptáček mít vlastní klec, protože papoušíčci jsou sami o sobě dost agresivní. Seznamovat je pod dohledem. Sama papoušíčky šedokřídlé odchovávám, vím co ti ptáci jsou zač. Nemluvě o samičce, která se postavila proti zmiňovanému aratingovi. V daném případě jsme samičku sebrali, protože kdo ví, jestli by do sebe vjeli. Každopádně papoušíčci dokáží aratingu vyhnat. Nad problémem jsme též přemýšleli, řešili i možnou příčinu, což u nás mohlo být zabalování papouška do ručníku po koupeli. Jak ovšem ptáka toto chování odnaučit, nevíme. Přeji hezký den, Lenka Staňková.

Datum: 02.01.2019

Vložil: Lenka

Titulek: Re: Re: Dotaz

Dobrý den,to agresivní chování může být vyvolané nějakým stresem a možná i nedostatkem pozornosti...Náš byl ve stresu,když ho devítiletý syn neustále odháněl,protože jej párkrát štípnul a vždy,když jsem jej vypustila,tak na něj začal útočit...Zavírání mi nepřišlo jako řešení,protože je mazlík a trpěl by...Tak jsem na tom začala pracovat a postupně z nich udělala kamarády a nyní už si skvěle rozumí a není tak nervní..To chování něco vyvolalo a když se mu budete hodně věnovat,tak si myslím,že se uklidní.Možná Vám tím dává najevo,že mu chybí společnost..Ten náš ji neustále vyžaduje a chce být furt s námi, povídat si mazlit a tak:-)

Datum: 13.03.2018

Vložil: Pavel Kubíček

Titulek: Burza Kroměříž

V neděli vyrážím na burzu do Kroměříže. Uvidím se tam s někým z Forpus klubu?
Pavel Kubíček

Datum: 14.03.2018

Vložil: forpus 13 PH

Titulek: Re: Burza Kroměříž

Ahoj Pavel.

Pokiaľ sa nič nezmení, rád prídem na pokec a vyrovnám sa za krúžky.

Peter Hok

Datum: 19.03.2018

Vložil: Martin S.

Titulek: Re: Burza Kroměříž

Zvládnul jsi to i pres tu neprizen posaci?

Datum: 21.03.2018

Vložil: forpus 13 SK

Titulek: Re: Re: Burza Kroměříž

Zdravím kolegov z klubu.
Tak tá cesta v nedeľu bola hrúza. Na burze fúkal severák, takou silou, že ak si nedržal pevne tácek s klobáskou, tak ti ju vietor odvial až do Přerova. Za FK prítomní: Hok, Kubíček, Vlček + asistent. Predali sme, nakúpili, celkovo burza na inej úrovni, ako v Přerově.

Peter HOK

Datum: 25.03.2018

Vložil: Pavel Kubíček

Titulek: Re: Re: Burza Kroměříž

Zima byla, ale v prostorách Florie Kroměříž to není žádný problém. Zmrzoval jsem akorát když jsem si dával klobásku. Do Kroměříže se rád vrátím. Je tam čisto, parkuje se kousíček od haly na opravdovém parkovišti a není třeba stát v koloně.

Datum: 09.03.2018

Vložil: Martin S.

Titulek: Burza Přerov

V neděli musím do Přerova. Pokud by někdo měl k prodeji, koupím 1,0 F. xanthops (žlutolící) kroužek 2017, 1,0 Forpus xanthopterygius xanthopterygius (modrohřbetý nominátní fotma, temně modrý kostřec a letky), 3,0 až 5,0 F. coelestis (šedokřídlý) falow nejlépe 2017 a kombinace s plavou (plavomodrá atd.) -, výměna možná za plavé samice.
Dále koupím 2,0 US žlutý či modrý (bílý). Díky za informaci. M. Smrček 734 490 502..

Datum: 19.02.2018

Vložil: Alex

Titulek: Forpus Nitriansky kraj

Dobrý deň,nepoznáte chovateľa z okolia Nových Zámkov,Nitry,chcel by som kúpiť,Ďakujem.

Datum: 15.02.2018

Vložil: Patrik

Titulek: Snůška 11 vajec u šedokřídlé

Dobrý den, co s tím? ponechat, nebo zkusit nějak řešit? Roční samička a její první snůška - 1-ní vejce snesla na zem,takže se rozbilo,dalších 10 vajec má v budce a sedí na nich (?).Otázkou je jestli je možné vůbec všechny vajíčka zahřát...Jiný pár mi nehnízdí,abych event. vejce rozdělil. A jak se tak na ni dívám,ještě další vejce snese.Nebylo by lepší v tomto příp.jim vše vzít a zastavit tak snůšku,abych o samičku nepřišel??? Děkuji za radu.

Datum: 16.02.2018

Vložil: Dan V.

Titulek: Re: Snůška 11 vajec u šedokřídlé

Stalo se mi párkrát, že mi samička nanesla devět vajec,nikdy však více. Nechal jsem ji na nich sedět deset dní a pak jsem udělal selekci, vždy tam bylo neoplodněné. No a pak už to bylo v pohodě, mám odzkoušeno a to několikrát, že osm vajec dovede dovést až ke zdárnému vylíhnutí, mláďata v tomto počtu jsem samičce ponechal jen jednou, potom jsem odebíral čerstvě vylíhnutá a podkládal pod jiné samičky. Jenže jak píšete,jiná vám nehnízdí, v tom bude asi trochu problém. To poslední mládě bude malé a pravděpodobně ho sourozenci ušlapou. Nejlepší bude,až přestane snášet, prostě vajíčka prosvítit a ty co budou nejméně rozvinuté prostě vyhodit. Nechat jí max šest a tím taky trošku tak mladou samičku pošetřit.

Datum: 20.02.2018

Vložil: Patrik

Titulek: Re: Re: Snůška 11 vajec u šedokřídlé

Tak dneska samička snesla celkově 14-té vejce. Nechal sem jí v budce 7 vajíček (oplozených) a na těch sedí již pevně. Ostatní snesené vajíčka vyhazuji.

Datum: 22.02.2018

Vložil: Patrik

Titulek: Re: Re: Re: Snůška 11 vajec u šedokřídlé

Dneska snesené 15-té vejce.Sedí. (Teď na 8-mi)

Záznamy: 81 - 100 ze 1283
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Přidat nový příspěvek