Diskuzní fórum

Datum: 01.01.2019

Vložil: M.K.

Titulek: Re: pár papoušíčků - konflikty

Vše nasvědčuje tomu, že Vaši papoušíčci prostě jen pohlavně dospívají, takovéto chování je u nich zcela běžné (italské manželství :D).

Datum: 10.02.2019

Vložil: Dan

Titulek: Re: pár papoušíčků - konflikty

Jak říká kolega, zcela běžný jev. Více jak polovina mých párů má "italské manželství" Pokud se v mezidobí k sobě chovají dobře, jak píšete, tak bych se snad bál jen těch sousedů. o)

Datum: 11.12.2018

Vložil: Pavel Kubíček

Titulek: ručně dokrmený papoušíček

Nabízím ručně dokrmené papoušíčky.
mobil 604 293 129

Datum: 26.11.2018

Vložil: Robert

Titulek: Kdo víc povídá?

Dobrý večer,
je možné, že je samička ukecanější? Úplně nepoznám, kdo povídá, ale zdá se mi, že ona.
Díky!

Datum: 27.11.2018

Vložil: K.S.

Titulek: Re: Kdo víc povídá?

možné je, že vaše samička je ukecanější, jak píšete, ale nemá to nic společného s pohlavím.

Datum: 10.11.2018

Vložil: Veronika

Titulek: papoušík šedokřídlý-ochočení

Dobrý den, chtěla bych papoušíka šedokřídlého a nevím, jestli staršího nebo mladšího.Jak začít s ochočováním?

Datum: 26.11.2018

Vložil: K.S.

Titulek: Re: papoušík šedokřídlý-ochočení

Dobrý den. Doporučuji ručně dokrmeného a budete spokojena Vy i papoušíček. :-) Ale pokud chcete ochočovat tak raději mládě které je 2 týdny z budky, staršího určitě ne.

Datum: 02.01.2019

Vložil: Lenka

Titulek: Re: papoušík šedokřídlý-ochočení

Brali jsme si dva týdny po vylétnutí z budky a krásně jsme si jej ochočili a dokonce i mluví...Ale musíte začít s ochočováním hned tak třetí den,pořád na něj mluvit a postupně začít i zkoušet podávat semínka přes klec z ruky...

Datum: 20.10.2018

Vložil: K.S.

Titulek: STOP

Já bych to diskuzní forum tady asi stopnul, alespoň na nějaký čas, než se ti spameři odnaučí sem chodit.

Datum: 05.09.2018

Vložil: Marian

Titulek: Papoušíček

Dobrý den, v Sobotu jsem si přivezl papoušíča šedokřídlého. Když jdeme spát a postupně zhasínáme, tak se nalepí do rohu klece tam kam normálně neleze. Je tam tak hodinu a pak sleze na bidýlko. Příjde mi, že má strach. A když k němu dám prst ani se nehne. Ještě mě napadlo, jestli si nezvykaji oči na tmu a až se rozkouká tak sleze. A ještě jeden dotaz, zakrývat na noc nebo ne? Ja ho teď dve noci nezakrýval a bylo to v pohodě. Byl potichu, jen se prostě připlácnul na tu klícku. Děkuji moc :)

Datum: 02.01.2019

Vložil: Lenka

Titulek: Re: Papoušíček

Zakrývat nemusíte,jsou tichoučcí a ráno vůbec neřvou...A náš je dost ochočený a taky spí nahoře na kruhu přilepený ke kleci...:-)

Datum: 29.08.2018

Vložil: Verča

Titulek: Nepřetržité hnízdění

Dobrý den, chci se zeptat, jaký máte názor na nepřetržité hnízdění páru papoušíčků?
Děkuji za odpověď

Datum: 29.08.2018

Vložil: K.S.

Titulek: Re: Nepřetržité hnízdění

Dobrý den. Je to zbytečně vysilující, nenechal bych už ani tři hnízda, ptáků je stejně přetlak. Dvě hnízda max. a pauza.

Datum: 03.08.2018

Vložil: Jana

Titulek: Cena mauve

Dobrý den, prosím za kolik se dá běžně sehnat mládě v barvě mauve?

Datum: 22.08.2018

Vložil: David

Titulek: Re: Cena mauve

Viz rubrika "Doporučené ceny forpus". Kolik jste ochotná dát za něj Vy?

Datum: 15.06.2018

Vložil: RobertPef

Titulek: generous resource Jarle Thorsen itel

quality website Jarle Thorsen Swietokrzyskie

Datum: 15.05.2018

Vložil: Zuzana

Titulek: vyvinuté plody ale nevyliahnuté

dobrý, deň chcela som sa spýtať, moja para forpusov zniesla 6 vajíčok, z toho boli 4 úplne vyvinuté ale nevyliahli sa zaujímalo by ma prečo ? je to tím že samička sa nechodí kúpať ? že mali malo vlhkosti ? ďakujem za odpoveď.

Datum: 18.05.2018

Vložil: K.S.

Titulek: Re: vyvinuté plody ale nevyliahnuté

Dobrý den.
To Vám bohužel nikdo přesně neřekne, jen tak, v čem byl problém. Je třeba dát ty nevylíhnuté zárodky na pitvu.

Datum: 28.03.2018

Vložil: Monika Melicharová

Titulek: Dotaz

Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli by mi někdo dovedl poradit. Máme dvouletého samečka papoušíčka šedokřídlého od pana Smrčka. Ze začátku byl naprosto bez problému, často lítal venku, mazlík. Poslední dobou ale začal být agresivní. V jeho blízkosti se nesmí objevit nic plastového (láhve, cokoli igelitového, koš na odpadky...). Jakmile se k něčemu přiblíží, začne to klovat a úplně blázní. Ze začátku nám to přišlo vtipné, ale bohužel se to stupňuje. Snažím se vše zakrývat, ale bohužel si nemůžeme ani nalít pití. Když se přiblížíme k lahvi, začne na nás nalétat, klovat nás a je agresivní. Musím ho pak chytit do ručníku a dát do klece. Je mi ho líto aby byl stále zavřený, ale na druhou stranu nechci aby nás kloval. Přemýšlela jsem, jestli by ho nezklidnilo pořídit mu kamaráda, nebo samičku. Jestli by ale neútočil i na ní...Nemá s tím někdo zkušenosti, poradí mi někdo co s ním? Děkuji, hezký den M. Melicharová

Datum: 02.07.2018

Vložil: Lenka Staňková

Titulek: Re: Dotaz

Dobrý den, bohužel jsem si Vašeho dotazu všimla až nyní, ale přesto bych toto chování papouška s Vámi ráda prodiskutovala. Já mám totiž obdobný problém s aratingou sluneční. Ten náš akorát útočí na vše látkové. Utěrky, hadry, spodní prádlo atd. Ze začátku, též bez problému, až po nějakém čas začal útočit na hadr a teď už na vše. Téměř s papouchem nelze žehlit prádlo, či ho skládat a následně ho odnést do skříně. Při oblékání se ovšem problém papoušek nemá. Byť máme ptáka většího a do jisté míry by měl mít více inteligence, nezdá se, že by ji měl. Okřikování sice pomůže, ale přesto je vidět jak to s ním cvičí a samozřejmě nás jednou za čas napadne. V našem případě pořízení kamaráda nepřipadá v úvahu, jak kvůli prostoru, tak i proto, že ten náš aratinga je pěkný žárlivec. Loni jsem si ochočila jedno z mláďat andulek a že bude mít aratinga kámoše. Výsledek je ten, že andulák se chce kámošit a aratinga po něm vyjíždí. Nic si sice neudělají, ale kamarádit hold s nikým nehodlá. U vás ta možnost je, stálo by to za zvážení. Pokud koupíte samečkovi společníka, tak by měl nový ptáček mít vlastní klec, protože papoušíčci jsou sami o sobě dost agresivní. Seznamovat je pod dohledem. Sama papoušíčky šedokřídlé odchovávám, vím co ti ptáci jsou zač. Nemluvě o samičce, která se postavila proti zmiňovanému aratingovi. V daném případě jsme samičku sebrali, protože kdo ví, jestli by do sebe vjeli. Každopádně papoušíčci dokáží aratingu vyhnat. Nad problémem jsme též přemýšleli, řešili i možnou příčinu, což u nás mohlo být zabalování papouška do ručníku po koupeli. Jak ovšem ptáka toto chování odnaučit, nevíme. Přeji hezký den, Lenka Staňková.

Záznamy: 81 - 100 ze 1295
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Přidat nový příspěvek