Diskuzní fórum

Datum: 25.03.2018

Vložil: Pavel Kubíček

Titulek: Re: Re: Burza Kroměříž

Zima byla, ale v prostorách Florie Kroměříž to není žádný problém. Zmrzoval jsem akorát když jsem si dával klobásku. Do Kroměříže se rád vrátím. Je tam čisto, parkuje se kousíček od haly na opravdovém parkovišti a není třeba stát v koloně.

Datum: 09.03.2018

Vložil: Martin S.

Titulek: Burza Přerov

V neděli musím do Přerova. Pokud by někdo měl k prodeji, koupím 1,0 F. xanthops (žlutolící) kroužek 2017, 1,0 Forpus xanthopterygius xanthopterygius (modrohřbetý nominátní fotma, temně modrý kostřec a letky), 3,0 až 5,0 F. coelestis (šedokřídlý) falow nejlépe 2017 a kombinace s plavou (plavomodrá atd.) -, výměna možná za plavé samice.
Dále koupím 2,0 US žlutý či modrý (bílý). Díky za informaci. M. Smrček 734 490 502..

Datum: 19.02.2018

Vložil: Alex

Titulek: Forpus Nitriansky kraj

Dobrý deň,nepoznáte chovateľa z okolia Nových Zámkov,Nitry,chcel by som kúpiť,Ďakujem.

Datum: 15.02.2018

Vložil: Patrik

Titulek: Snůška 11 vajec u šedokřídlé

Dobrý den, co s tím? ponechat, nebo zkusit nějak řešit? Roční samička a její první snůška - 1-ní vejce snesla na zem,takže se rozbilo,dalších 10 vajec má v budce a sedí na nich (?).Otázkou je jestli je možné vůbec všechny vajíčka zahřát...Jiný pár mi nehnízdí,abych event. vejce rozdělil. A jak se tak na ni dívám,ještě další vejce snese.Nebylo by lepší v tomto příp.jim vše vzít a zastavit tak snůšku,abych o samičku nepřišel??? Děkuji za radu.

Datum: 16.02.2018

Vložil: Dan V.

Titulek: Re: Snůška 11 vajec u šedokřídlé

Stalo se mi párkrát, že mi samička nanesla devět vajec,nikdy však více. Nechal jsem ji na nich sedět deset dní a pak jsem udělal selekci, vždy tam bylo neoplodněné. No a pak už to bylo v pohodě, mám odzkoušeno a to několikrát, že osm vajec dovede dovést až ke zdárnému vylíhnutí, mláďata v tomto počtu jsem samičce ponechal jen jednou, potom jsem odebíral čerstvě vylíhnutá a podkládal pod jiné samičky. Jenže jak píšete,jiná vám nehnízdí, v tom bude asi trochu problém. To poslední mládě bude malé a pravděpodobně ho sourozenci ušlapou. Nejlepší bude,až přestane snášet, prostě vajíčka prosvítit a ty co budou nejméně rozvinuté prostě vyhodit. Nechat jí max šest a tím taky trošku tak mladou samičku pošetřit.

Datum: 20.02.2018

Vložil: Patrik

Titulek: Re: Re: Snůška 11 vajec u šedokřídlé

Tak dneska samička snesla celkově 14-té vejce. Nechal sem jí v budce 7 vajíček (oplozených) a na těch sedí již pevně. Ostatní snesené vajíčka vyhazuji.

Datum: 22.02.2018

Vložil: Patrik

Titulek: Re: Re: Re: Snůška 11 vajec u šedokřídlé

Dneska snesené 15-té vejce.Sedí. (Teď na 8-mi)

Datum: 02.03.2018

Vložil: Patrik

Titulek: Re: Re: Re: Re: Snůška 11 vajec u šedokřídlé

Tak celkem snesla samička 17 vajec,pravidelně každý druhý den
Ty poslední snesené jsem jí už nevyhazoval,takže seděla na 10-ti. (to abychom se srovnali s těmi Turky,jak tady píše Martin S.) :D. Dneska má v budce 5 vylíhnutých mláďat a 5 vajec.

Datum: 04.03.2018

Vložil: Dan V.

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Snůška 11 vajec u šedokřídlé

Tak i to je moc pěkné i tak bude mít co dělat. Po tolika vejcích bych přidával do vody nějaký přípravek na doplnění vápníku.

Datum: 06.03.2018

Vložil: Patrik

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Snůška 11 vajec u šedokřídlé

Mám připravený Calci lux do vody na pití, jen si nejsem jistý,jestli je to vhodný podávat teď,když krmí mladé.

Datum: 11.03.2018

Vložil: Klasik

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Snůška 11 vajec u šedokřídlé

Právě při odchovu mladých je vhodné (důležité) právě Calci lux přidávat pokud možno co nejčastěji (denně) k vůli vytvoření silné a pevné kostry.

Datum: 19.02.2018

Vložil: Martin S.

Titulek: Re: Snůška 11 vajec u šedokřídlé

V Turecku nedávno měli odchov +é mladých v budce.

Datum: 21.02.2018

Vložil: Martin S.

Titulek: Re: Re: Snůška 11 vajec u šedokřídlé

Omlouvám se - 10 mladých.

Datum: 01.02.2018

Vložil: Ivan

Titulek: Hniezdenie Forpus

Dobry den...
Chcem sa opytat chovatelov ci su nejake specialne krmiva alebo nieco co ich povzbudi zahniezdit? okrem vseoecne znamich veci,.. uz niekolko mesiacov sa paria su cast v bdke ale znaska nieje...dakujem

Datum: 01.02.2018

Vložil: M.K.

Titulek: Re: Hniezdenie Forpus

Dobrý den, většinou (90%),mi papoušíčci zahnízdí při podávání máčené směsi (DN68), s přídavkem trocha zeleniny a jablka,které jim nejemno nasekám. Toto činí asi 1/3 denní dávky krmiva. Jinak krmím suchou směsí pro Forpusy od Prestige (bez jejího nařeďování dalšími semeny). O speciálních krmivech,které by je nějak "nabudily" opravdu nevím, myslím že neexistují. Měl jsem také pár,který se pářil téměř denně asi rok a samice nikdy nesnesla jediné vejce. Prý se to někdy u Forpusů stává. Můžete zkusit vyměnit samici,příp.samce. Ať se daří.

Datum: 02.02.2018

Vložil: Ivan

Titulek: Re: Re: Hniezdenie Forpus

Dakujemza radu a kde najdem aspon ne nete tu zmes? podla toho nazvu to neviem naist dn68 dakujem

Datum: 02.02.2018

Vložil: bis

Titulek: Re: Re: Re: Hniezdenie Forpus

deli nature č.68

Datum: 05.01.2018

Vložil: Patrik

Titulek: Odčervování Papoušíčků ..?

Dobrý den, chci se zeptat, jestli preventivně provádíte odčervovací kůry u papoušíčků a příp. jak často a jakým přípravkem? Je vhodný S76 ? Stačí příp. podat jednorázově,nebo se podání opakuje např. ve dvou po sobě jdoucích dnech ?? děkuji za odpověď.

Datum: 09.01.2018

Vložil: Martin S.

Titulek: Re: Odčervování Papoušíčků ..?

Papoušíčky jsem nikdy neodčervoval! A to je mívám v létě i ve výletech. Nevím, kde je chováte, kde by se mohli nakazit. Snad jen pokud byste je držel pohromadě s "Austrálií" (neofémy, bourci, zpěvaví - ale to nepředpokládám) by hrozilo nebezpečí nakažení, jinak skutečně nevím, proč odčervovat. V každém případě - máte-li podezření, ptáci jsou hubení atd., pošlete vzorek trusu na rozbor a teprve pak to řešte.

Datum: 15.01.2018

Vložil: Dan V.

Titulek: Re: Odčervování Papoušíčků ..?

S76 je určitě dobrý přípravek,pokud se rozhodnete odčervovat,tak určitě alespoň dva dny po sobě a po týdnu opakovat. Já jednou ročně odčervuji,ale to jen proto, že je mám v jedné místnosti s agapornisama. Jinak jak píše pan Martin nejdříve bych udělal rozbor pokud máte nějaké problémy a pak bych to řešil.

Záznamy: 61 - 80 ze 1250
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Přidat nový příspěvek