Diskuzní fórum

Datum: 02.12.2017

Vložil: K.S.

Titulek: Re: Napadání mláďat PŠ rodiči

Dobrý den. U mě to byl vždy samec kdo napadal mláďata. Ručně jsem je dokrmil, případně pomohlo oddělit samce. Kdysi si pár u kterého samec opakovaně zabíjel mláďata koupil kamarád a dal je do venkovní voliéry 2x1x2 metry a tam byl odchov bez problémů. Dával tam hojně větve, papoušíčky tam sice člověk musel hledat, ale odchov byl úspěšný.

Datum: 19.12.2017

Vložil: Martin S.

Titulek: Re: Napadání mláďat PŠ rodiči

Ten problém je u papoušíčků běžný. Zkoušel jsem dvě budky, krmení na dvou místech klece, oddělení mladých pletivem. Bohužel sem tam to dopadá tragicky, naše klece na chov jsou malé a chybí úniková vzdálenost. Navíc se pár ještě před osamostatněním mláďat chystá na další hnízdění a samec napadá pomyslné soky. Cestou je situaci sledovat a zasáhnout - ale jsme přes den v práci...

Datum: 26.01.2018

Vložil: Pavel Kubíček

Titulek: Re: Napadání mláďat PŠ rodiči

Zásadním problémem je velikost chovných klecí. V malé kleci bude mít samec pocit, že mladí ptáci, zejména samci, zmenšují jeho životní prostor. Představují pro něj konkurenci a je z toho stresovaný. Takže mladé ptáky napadá. Ve větších klecích (používám 1m šířka, 0,7 hloubka) se tento problém téměř nevyskytuje. Vhodné je umístit do klece 4 až 5 bidel, aby mladí ptáci dospělým tolik "nepřekáželi". A pokud i tak dojde k napadání mladých ptáků rodičem, většinou samcem, rozdělím klec pletivem s oky 20 x 20 mm. Rodiče mláďata skrz pletivo spolehlivě dokrmí.

Datum: 04.11.2017

Vložil: Katka

Titulek: Sucha vajecna michanice

Dobry den , chtela bych se zeptat , zda kupujete suchou vajecnou michanici primo pro papousicky nebo jiny druh ..
Zatim se mi nepovedlo dohledat smes primo pro ne .
Dekuji moc za odpovedi ;-)

Datum: 05.11.2017

Vložil: K.S.

Titulek: Re: Sucha vajecna michanice

Speciálně pro papoušíčky není, ale různé značky nabízejí rozdělení vaječiny pro malé, střední a nebo velké papoušky. Například od fa. Orlux koupíte vaječnou směs pro malé papoušky, fa CéDé má zase pro malé a střední atd.

Datum: 06.11.2017

Vložil: Katka

Titulek: Re: Re: Sucha vajecna michanice

Dekuji moc

Datum: 05.11.2017

Vložil: M.K.

Titulek: Re: Sucha vajecna michanice

Já kupuji vaječnici ORLUX od Versele Laga pro malé papoušky. Jen je potřeba dávat si pozor na datum expirace. Poznáte ji na první pohled, na krabici je vyobrazená krásná zelená andulka :D.

Datum: 02.11.2017

Vložil: johana

Titulek: rada

zdravím všetkých,ppoprosím o radu,ako postupovať pri vypúšťaní papagájikov z klietky,prvý krát boli vonku a nedopadlo to najlepšie,poplašene poletovali,narážali do steny,tak sme ich vložili naspäť do klietky,bojím sa,že si môžu takto ublížiť..alebo to skúšať dalej?dakujem

Datum: 03.11.2017

Vložil: K.M.

Titulek: Re: rada

Nejprve Vám musí jít sami na ruku,když jí vložíte do klece,např.na jablko,na klásek senegalu apod. Pak je teprve můžete pomalu zkoušet s rukou vyndávat z klece, musí vědět,kam se mají sami vrátit za potravou. To není otázkou hodin,nebo několika dní. Může to trvat některým celé týdny, než si na to zvyknou. Chce to trpělivost a opakovat několikrát denně.

Datum: 02.11.2017

Vložil: Lenka Staňková

Titulek: Prodej šedokřídlých

Dobrý den,
prodávám 3 papoušíčky šedokřídlé v mutaci Misty EF po rodičích štepících na modrou. Sourozenci, kroužkovaní, 1,2, odchovaní v bytě, stáří 5 měsíců. Cena 350 Kč.
Email: bedakiki@szenam.cz
tel: 731 696 536

Jak se Vám daří s prodejem těchto ptáčků? Mě přijde, že je o ně nezájem, zatím jsem prodala 1 papoušíčka. Inzeruji od července, trocha zájemců byla až teď, ale odřekli mi koupi ptáčků. Zatím je doma mít mohu, ale na jaře, až opět začnou hnízdit už to bude možná problém. Tolik místa v bytě nemám.

Děkuji Staňková.

Datum: 03.11.2017

Vložil: Karel

Titulek: Re: Prodej šedokřídlých

Dobrý den. Kdyby měl někdo zájem tak mám taky na prodej čtyři papoušíčky šedokř. jarní kroužkovaný odchov. Jsou po rodičích samice tmavě zelená s modrým kostřecem štěp. na modré a samec kobalt. Mládata jsou dva samci tmavě zelení a dvě samice jedna modrá a druhá kobalt.Cena za kus 400kč.

Datum: 17.10.2017

Vložil: Patrik

Titulek: Snůška o osmi vejcích PŠ

Dobrý den, tak samička,která později pevně zasedla (až po snesení 4 vejce), snesla 8 vajíček, na kterých sedí. První mládě by se mělo vylíhnout cca za týden. Myslím,že i kdyby byly některé z později snesených vajec oplozené, nemají příp. vylíhnuté ml.šanci na přežití. Máte někdo podobnou zkušenost s takto početnou snůškou ?? Děkuji za reakce.

Datum: 18.10.2017

Vložil: K.S.

Titulek: Re: Snůška o osmi vejcích PŠ

Dobrý den. Riziko ušlapaní tam je vždycky, když je velký velikostní rozdíl mezi mláďaty, ale šance že to dobře dopadne tam je taky. Pokud je ta možnost, tak se dají mláďata z různých hnízd rozdělit, případně já osobně jsem starší mláďata z početnějších hnízd odebíral k ručnímu odchovu.

Datum: 24.11.2017

Vložil: Daniel

Titulek: Re: Snůška o osmi vejcích PŠ

Měl jsem letos od dvou párů dohromady třikrát po osmi oplozených vejcích,mláďata se vyklubala a ve dvou případech jsem nechal rodiče odkrmit všech osm. Budka by měla bejt prostornější,aby starší sourozenci ty nejmladší neušlapali,bohužel se tomu někdy ubránit nejde a to i při měnším počtu mláďat. Mláďata byla dovedena tzv.na bidlo. Ve třetím případě jsem dvě mláďata podložil náhradní matce,která je v pohodě odchovala. Myslím že je to záběr pro rodiče, aby je ukrmili a proto jsem nechal pár po vyvedení odpočívat.

Datum: 12.10.2017

Vložil: Karel

Titulek: Burza Kromšříž

Dobrý večer. Chci se zeptat jestli někdo z chovatelu pap. šedokř. pojede a poveze prodávat tuto neděli něco do Kroměříže na burzu ?Já tam vezu něco prodat popřípadě bych chtěl něco vyměnit.Potřebuji žlutého a kobaltového samce. Děkuji za odpověd.

Datum: 13.10.2017

Vložil: D.V.

Titulek: Re: Burza Kromšříž

Prosím ozvěte se na padre@mrk.cz. Děkuji

Datum: 04.10.2017

Vložil: Smitha485

Titulek: John

Ive learn some excellent stuff here. Certainly worth bookmarking for revisiting. I wonder how a lot attempt you set to create such a fantastic informative web site. bcdfedeedfdefdee

Datum: 04.10.2017

Vložil: Ján F

Titulek: ako postupovať pri dokúpení forpusa samca, ku samičke, ktorá bola sama

Dobrý deň,
mám samičku forpusa (cca6mesačná), je krotká, sem tam poštípe ale inak je milá aj na ruke. Chcem k nej dokúpiť samčeka. Mám vyhliadnuté ručne dokŕmené mláďa (3mesiace). Ako postupovať, aby sa spriatelili? Mám ho dať rovno do klietky ku samičke?

Datum: 04.10.2017

Vložil: K.S.

Titulek: Re: ako postupovať pri dokúpení forpusa samca, ku samičke, ktorá bola sama

Dobrý den, pustil bych je rovnou k sobě a sledujte jak se budou chovat. Věřím, že seznámení proběhne v klidu. Samozřejmě hodně záleží i na socializaci těch mláďat, pokud byla dokrmována jako jedináčci a neznají svůj druh tak se můžou začít napadat. Pak by bylo vhodné dát je zvlášť do klecí a seznamovat je postupně.

Datum: 04.10.2017

Vložil: Ján F

Titulek: Re: Re: ako postupovať pri dokúpení forpusa samca, ku samičke, ktorá bola sama

Ja sa skorej obávam aby nenapadala tá samica čo už ju mám doma toho nového samčeka. Mna ako pána má celkom rada, tak aby ho nebrala ako konkurenciu. Ale mám ešte jednu klietku, tak ich skúsim dať tam, a bude to aj pre samicu kvázi nové prostredia, mohlo by to pomcť?

Záznamy: 61 - 80 ze 1224
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Přidat nový příspěvek