Vložil: Patrik

Titulek: Nocování papoušíčků

Dobrý večer, mám v budce 3 mladé papoušíčky, jsou 3-4 týdny
po vylíhnutí, až do včerejška s nimi jejich rodiče nocovali v budce, v noci se nějak vylekali a staří budku opustili, celý den je krmili, hlavně samec a dneska už nocují na bidle mimo budku. Nehrozí prochladnutí a úhyn mláďat, když ještě nejsou plně opeřená? Mám je v bytě, kde je v noci 23 stupňů. Děkuji za odpověď.

Titulek: Re: Nocování papoušíčků

Při pokojové teplotě neprochladnou, takto velká mláďata se už v budce zahřívají navzájem.

Vložil: jirka

Titulek: samec nebo samice

Dobrý den mám papoušíčka, zelenou straku má modrý kostřec ale nemá modré znaky na křídlech, tak nevím jestli je to samec nebo samice. Někde jsem četl že i samice mohou mít modrý kostřec.Tak opravdu nevím.

Titulek: Re: samec nebo samice

Ano i samice můžou mít modrý kostřec.

Vložil: martin

Titulek: mláďata

Dobrý den jdem začínající chovatel papoušíčků. Pořídil jsem si kobaltovou samičku a modrého samce. Vyvedli čtyři mladé. Jen mě překvapilo že dvě jsou modrá jedno kobaltové a jedno bíle. je to normální? Hlavně bych se chtěl zeptat jestli i bílý papoušíček má modré znaky při rozlišení pohlaví.

Titulek: Re: mláďata

Staří ptáci jsou tím pádem jasně štěpitelní, takže ano je to normální. I u bílého papoušíčka najdete modré znaky v křídle pokud to bude samec.
Otázka jen jestli máte na mysli US bílého nebo albino, tam by to určení bylo složitější.

Datum: 08.09.2017

Vložil: Martin

Titulek: Re: Re: mláďata

Albino to asi není má tmave oci a modré znaky na křídlech nemá. Jaká je asi cena tohoto kusu?

Datum: 08.09.2017

Titulek: Re: Re: Re: mláďata

Vlevo v menu máte Doporučené ceny forpus

Datum: 12.09.2017

Titulek: Re: Re: Re: mláďata

Může to být také bílý (modrý) pastel. nejen US bílý! Zeptejte se prodejce ptáků, od kterého jste kupoval. Měl by Vám doplnit genetiku.

Datum: 01.09.2017

Vložil: patricia

Titulek: chovatelia

dobrý den,chcela by som kúpiť párik mladých forpusov,som z východu slovenska,poprosila by som kontakt na serioznych chovateľov,prípadne keby sa mi ozvali,dakujem

Datum: 27.08.2017

Vložil: Ján F.

Titulek: Dokúpenie samčeka

Mám doma samičku, ktorá je ako maznáčik, má približne pol roka. Chcel by som jej dokúpiť kamaráta. Dokážu sa spriateliť? Respektíve, budú aj potom prítulní k nám členom rodiny? Alebo sa nedokážu spriateliť?

Datum: 27.08.2017

Vložil: M.K.

Titulek: Re: Dokúpenie samčeka

Spolu se spřátelí (na 99 %):d, a jestli se sameček spřátelí i s Vámi, tak to bude hodně záviset i na Vás.Ale mám zkušenost,že když je jeden ochočený, tak druhý přidaný se celkem snadno přizpůsobí, i když to nemusí být pravidlem a v takové míře jako je původně ochočený jedinec.A Vaše samička zůstane taková jaká je, pokud se jí budete i nadále věnovat.Samečka k ní určitě pořiďte, uvidíte sám, jak budou šťastní oba, a i Vy z jejich sledování.

Datum: 28.08.2017

Vložil: Ján F

Titulek: Re: Re: Dokúpenie samčeka

Ďakujem za odpoveď.

Vložil: Karel

Titulek: pap. šedokřídlý

Oprava . Chtěl jsem napsat žlutý pastel .

Vložil: Karel

Titulek: pap šedokřídlý

Dobrý den . Chci se zeptat když mám samečka kobaltového a spáruje se se samičkou zelenou štěpitelnou na zel . pastel . Jaké budou mláďata ? Budou jen zelená štěpitelná ?Děkuji za odpověd .

Titulek: Re: pap šedokřídlý

Všechna budou zelená štěpitelná na modrou a některá navíc ještě na pastel, polovina jich bude mít 1 tmavý faktor (budou tmavozelená).

Datum: 11.08.2017

Vložil: Ondřej

Titulek: Dotaz na mládě

Dobrý den, sháním mládě libovolné barvy k odběru. Pokud možno z Prahy. Děkuji ondrejneme@seznam.cz

Datum: 06.08.2017

Vložil: Lenka

Titulek: Jaké mutace je odchov

Dobrý den,
na třetí pokus hnízdění se mi konečně povedlo odchovat 4 mladé papoušíčky šedokřídlé. Dvě holky a dva kluky. Řeším, jaké jsou mutace, protože jsem si myslela, že budu z páru mít jen přírodní štěpáky. Rodiče jsou v mutaci:

Samec přírodní / modrou
Samička misty DF / U.S. / modrou

Mláďata mají místo klasicky zelené barvu do žluta a i mezi mláďaty je různá míra sytosti barvy. Jeden z mladých vypadá klasicky přírodně a jedno mi přijde tmavší. Co by z páru mělo vyjít za mutace? A jaká je cena takových ptáků? Bohužel v inzerci jsem cenu moc nenašla, protože daní ptáci štěpili do více mutací, a proto ji nemohu brát za směrodatnou.

Děkuji za odpověď Lenka Staňková.

Datum: 06.08.2017

Titulek: Re: Jaké mutace je odchov

Dobrý den.To bude ten případ co se řešil na ifauně že? Tam už jsem Vám odpovídal. https://www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/diskuse/detail/3343259/papousicek-sedokridly-mutace#a3343292

Já si pořád myslím, že ten Váš přírodní samec bude mít jeden tmavý faktor a ten předal některým mláďatům, proto u některých mláďat nevidíte, že jsou misty. Jak tam psal kolega tak tmavý faktor ten efekt zruší. Jinak jsou samozřejmě všechna Vaše mláďata s jedním misty faktorem když jejich matka má misty faktory dva.

Datum: 07.08.2017

Titulek: Re: Jaké mutace je odchov

Máte ptáky misty, možná tmavozelený misty, možná štěpitelný na modrou a o štěpitelnosti na americké žluté si můžeme jen vyprávět. Cena je kolem 400 Kč/kus, maximálně....