Diskuzní fórum

Datum: 05.01.2018

Vložil: Patrik

Titulek: Odčervování Papoušíčků ..?

Dobrý den, chci se zeptat, jestli preventivně provádíte odčervovací kůry u papoušíčků a příp. jak často a jakým přípravkem? Je vhodný S76 ? Stačí příp. podat jednorázově,nebo se podání opakuje např. ve dvou po sobě jdoucích dnech ?? děkuji za odpověď.

Datum: 09.01.2018

Vložil: Martin S.

Titulek: Re: Odčervování Papoušíčků ..?

Papoušíčky jsem nikdy neodčervoval! A to je mívám v létě i ve výletech. Nevím, kde je chováte, kde by se mohli nakazit. Snad jen pokud byste je držel pohromadě s "Austrálií" (neofémy, bourci, zpěvaví - ale to nepředpokládám) by hrozilo nebezpečí nakažení, jinak skutečně nevím, proč odčervovat. V každém případě - máte-li podezření, ptáci jsou hubení atd., pošlete vzorek trusu na rozbor a teprve pak to řešte.

Datum: 15.01.2018

Vložil: Dan V.

Titulek: Re: Odčervování Papoušíčků ..?

S76 je určitě dobrý přípravek,pokud se rozhodnete odčervovat,tak určitě alespoň dva dny po sobě a po týdnu opakovat. Já jednou ročně odčervuji,ale to jen proto, že je mám v jedné místnosti s agapornisama. Jinak jak píše pan Martin nejdříve bych udělal rozbor pokud máte nějaké problémy a pak bych to řešil.

Datum: 17.12.2017

Vložil: Lukáš

Titulek: Papoušíček

Koupím pár přírodních papoušíčků. Děkuji za nabídky, Lukáš

Datum: 18.12.2017

Vložil: K.S.

Titulek: Re: Papoušíček

Být Vámi tak spíše zkusím oslovit přímo chovatele a vybrat si tak toho, který chová co potřebujete a kterého máte v dosahu. Adresář máte přímo zde https://www.forpus-klub.cz/clenove-forpus-klubu/

Datum: 09.12.2017

Vložil: M.K.

Titulek: Papoušíčci v tyrkysové mutaci

Dobrý den, nevíte,jaká je současná situace s odchovem PŠ v tyrkysové mutaci? Jediné,co jsem dohledal na netu je,že v r.2015 měli být údajně importováni z USA do Evropy. Odchovává je již někdo v ČR? A jaká je příp. jejich cena? Díky za odpověď.

Datum: 13.12.2017

Vložil: forpus 13 PH

Titulek: Re: Papoušíčci v tyrkysové mutaci

Dobrý deň. Na jesennej burze v Zwolle som sa stretol s Jeanom-Pierom Haccourtom, ktorý má mutáciu PŠ Turquoise. Viac info na : forpus-mutations.skyrock.com, alebo na facebooku: Jean-Pierre Haccourt.
Kontaktovať je ho možné : francúzsky, nemecky, alebo anglicky.

forpus 13 PH

Datum: 19.12.2017

Vložil: Martin S.

Titulek: Re: Papoušíčci v tyrkysové mutaci

Tyrkysové papoušíčky odchovává v Evropě už několik chovatelů. Není asi až takový problém je sehnat, tedy až na cenu. Heterozygotní tyrkys (modrý tyrkys) je tak za 500 euro, kombinace s jinými barvami, homozygotní tyrkys (pravý) 700 a více euro. Potřebujete dva, jinak neodchováte.

Datum: 01.12.2017

Vložil: Patrik

Titulek: Napadání mláďat PŠ rodiči

Dobrý den, zajímalo by mne,jak kdo řeší problémy s napadáním mláďat,která opouští budku,jejich rodiči. Ze tří párů co mi odchovávají,není ani jeden bezproblémový,co se výše uvedeného týká. Oddělit mladé, když ještě neumí sami přijímat potravu mi nepřijde jako dobré řešení a nechat je napadat a štípat, to se mi taky moc nelíbí..... díky za reakce.

Datum: 02.12.2017

Vložil: K.S.

Titulek: Re: Napadání mláďat PŠ rodiči

Dobrý den. U mě to byl vždy samec kdo napadal mláďata. Ručně jsem je dokrmil, případně pomohlo oddělit samce. Kdysi si pár u kterého samec opakovaně zabíjel mláďata koupil kamarád a dal je do venkovní voliéry 2x1x2 metry a tam byl odchov bez problémů. Dával tam hojně větve, papoušíčky tam sice člověk musel hledat, ale odchov byl úspěšný.

Datum: 19.12.2017

Vložil: Martin S.

Titulek: Re: Napadání mláďat PŠ rodiči

Ten problém je u papoušíčků běžný. Zkoušel jsem dvě budky, krmení na dvou místech klece, oddělení mladých pletivem. Bohužel sem tam to dopadá tragicky, naše klece na chov jsou malé a chybí úniková vzdálenost. Navíc se pár ještě před osamostatněním mláďat chystá na další hnízdění a samec napadá pomyslné soky. Cestou je situaci sledovat a zasáhnout - ale jsme přes den v práci...

Datum: 04.11.2017

Vložil: Katka

Titulek: Sucha vajecna michanice

Dobry den , chtela bych se zeptat , zda kupujete suchou vajecnou michanici primo pro papousicky nebo jiny druh ..
Zatim se mi nepovedlo dohledat smes primo pro ne .
Dekuji moc za odpovedi ;-)

Datum: 05.11.2017

Vložil: K.S.

Titulek: Re: Sucha vajecna michanice

Speciálně pro papoušíčky není, ale různé značky nabízejí rozdělení vaječiny pro malé, střední a nebo velké papoušky. Například od fa. Orlux koupíte vaječnou směs pro malé papoušky, fa CéDé má zase pro malé a střední atd.

Datum: 06.11.2017

Vložil: Katka

Titulek: Re: Re: Sucha vajecna michanice

Dekuji moc

Datum: 05.11.2017

Vložil: M.K.

Titulek: Re: Sucha vajecna michanice

Já kupuji vaječnici ORLUX od Versele Laga pro malé papoušky. Jen je potřeba dávat si pozor na datum expirace. Poznáte ji na první pohled, na krabici je vyobrazená krásná zelená andulka :D.

Datum: 02.11.2017

Vložil: johana

Titulek: rada

zdravím všetkých,ppoprosím o radu,ako postupovať pri vypúšťaní papagájikov z klietky,prvý krát boli vonku a nedopadlo to najlepšie,poplašene poletovali,narážali do steny,tak sme ich vložili naspäť do klietky,bojím sa,že si môžu takto ublížiť..alebo to skúšať dalej?dakujem

Datum: 03.11.2017

Vložil: K.M.

Titulek: Re: rada

Nejprve Vám musí jít sami na ruku,když jí vložíte do klece,např.na jablko,na klásek senegalu apod. Pak je teprve můžete pomalu zkoušet s rukou vyndávat z klece, musí vědět,kam se mají sami vrátit za potravou. To není otázkou hodin,nebo několika dní. Může to trvat některým celé týdny, než si na to zvyknou. Chce to trpělivost a opakovat několikrát denně.

Datum: 02.11.2017

Vložil: Lenka Staňková

Titulek: Prodej šedokřídlých

Dobrý den,
prodávám 3 papoušíčky šedokřídlé v mutaci Misty EF po rodičích štepících na modrou. Sourozenci, kroužkovaní, 1,2, odchovaní v bytě, stáří 5 měsíců. Cena 350 Kč.
Email: bedakiki@szenam.cz
tel: 731 696 536

Jak se Vám daří s prodejem těchto ptáčků? Mě přijde, že je o ně nezájem, zatím jsem prodala 1 papoušíčka. Inzeruji od července, trocha zájemců byla až teď, ale odřekli mi koupi ptáčků. Zatím je doma mít mohu, ale na jaře, až opět začnou hnízdit už to bude možná problém. Tolik místa v bytě nemám.

Děkuji Staňková.

Datum: 03.11.2017

Vložil: Karel

Titulek: Re: Prodej šedokřídlých

Dobrý den. Kdyby měl někdo zájem tak mám taky na prodej čtyři papoušíčky šedokř. jarní kroužkovaný odchov. Jsou po rodičích samice tmavě zelená s modrým kostřecem štěp. na modré a samec kobalt. Mládata jsou dva samci tmavě zelení a dvě samice jedna modrá a druhá kobalt.Cena za kus 400kč.

Datum: 17.10.2017

Vložil: Patrik

Titulek: Snůška o osmi vejcích PŠ

Dobrý den, tak samička,která později pevně zasedla (až po snesení 4 vejce), snesla 8 vajíček, na kterých sedí. První mládě by se mělo vylíhnout cca za týden. Myslím,že i kdyby byly některé z později snesených vajec oplozené, nemají příp. vylíhnuté ml.šanci na přežití. Máte někdo podobnou zkušenost s takto početnou snůškou ?? Děkuji za reakce.

Záznamy: 1 - 20 ze 1172
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek