Ruční dokrmování

V USA jsou oblíbeni jako domácí mazlíčci. Pro ten účel je nejvhodnější odebrat je z hnízda ve stáří asi 14 dnů a ručně je dokrmit. Pak jsou velmi přítulní avšak při nedostatku pozornosti jsou schopni vydávat pronikavý křik.

Mláďata papoušíčků dokrmujeme krmnou směsí ("exact" od firmy KAYTEE). Zpočátku je možné podávat směs speciální sondou do volátka, později malou plastovou lžičkou (vyrobena ze lžičky na zmrzlinu).

Zpočátku je nutné krmit mláďata (14-denní) asi po 4 hodinách a interval krmení postupně prodlužovat. Když už se mají mláďata začít krmit sama, nakrmíme je pouze trochu ráno a o něco větší dávku večer. K dispozici jim dáme senegal v klasech. Na něm se bez problémů naučí sama přijímat potravu.

Směs na dokrmování zpočátku podáváme řidší a později, když už ji přijímají ze lžičky, hustší. V tom případě krmení zakončíme několika kapkami vody pro každé mládě. V posledním týdnu dokrmování je možné přidávat do dokrmovací směsi KAYTEE pelety namleté na mlýnku na koření. Tím zabezpečíme bezproblémový příjem pelet těmito ptáky už od mládí.

Papoušíčci jsou schopni se naučit několik slov a poslouchat na několik základních povelů. Tyto schopnosti jsou individuální. Chovatelé doporučují jako domácí mazlíčky samečky. Nejen kvůli krásnějšímu zbarvení, ale díky jejich společenštější povaze. Oblíbí si všechny členy domácnosti a chovají se zpravidla ke všem stejně. Kdežto samičky si vyberou jednu osobu a vůči ostatním mohou být agresivní.

Při volném pobytu mimo svou klec papoušíčci rádi oždibují pokojové rostliny. Takže je nutné se vyvarovat pěstování rostlin, které by mohly papoušíčkům způsobit otravu.